Prelegenci,
Paneliści
...

 
XIII FORUM RYNKU HOTELARSKIEGO PROFIT HOTEL 2018

Jan Wróblewski
Współwłaściciel, Członek Zarządu
Zdrojowa Invest & Hotels

Jan Wróblewski wraz z bratem Szymonem założył i pozostaje współwłaścicielem rodzinnego holdingu Zdrojowa Invest & Hotels z Kołobrzegu. Studiował w Szkole Głównej Handlowej oraz prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Członek Społecznej Rady Turystyki przy Ministrze Sportu i Turystyki oraz członek Rady Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, należącej do międzynarodowej organizacji HOTREC. Kolekcjoner sztuki. Koneser muzyki klasycznej i opery. 

 

Ireneusz Węgłowski
Wiceprezes Zarządu, Orbis

Prezes Zarządu, Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego


Ireneusz Węgłowski jest od dwudziestu lat wiceprezesem zarządu Orbis, wiodącego operatora i właściciela hoteli w Europie Centralnej i Wschodniej. Orbis jest notowany na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych od 1997 r., a jego większościowym akcjonariuszem jest francuski Accor (ma 53 proc. akcji). Węgłowski nieprzerwanie działa w Orbisie w obszarze zarządzania nieruchomościami hotelowymi. Uczestniczył w restrukturyzacji spółki, która miała na celu zmianę modelu biznesowego i skupienie się na hotelarstwie, jako podstawowej działalności firmy. Jest praktykiem i specjalistą w dziedzinie transakcji hotelowych, brał udział w realizacji wielu projektów zbycia niestrategicznych dla spółki nieruchomości. Jest absolwentem Warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej, zrealizował Program Rozwoju Zawodowego w Szkole Administracji Hotelowej Cornell University w Ithaca (USA). Ireneusz Węgłowski jest także prezesem Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego – organizacji reprezentującej interesy polskich hotelarzy na szczeblu lokalnym, narodowym i Unijnym.

 

Janusz Mitulski
Dyrektor Rozwoju na Europę Środkowo – Wschodnią i Kraje Bałtyckie, Marriott International

Janusz Mitulski jest dyrektorem ds. rozwoju sieci Marriott International i odpowiada za jej ekspansję na obszarze Europy Środkowo – Wschodniej i Krajow Baltyckich. Przeszedł do Marriott International z firmy doradczej Horwath HTL Polska, gdzie przez ponad pięć lat był partnerem i szefem w zespole doradztwa hotelowego i turystycznego. W tym okresie zaangażowany był w blisko 200 projektów – zarówno w Polsce, jak i w innych krajach naszego regionu. Wśród jego klientów można wyróżnić wiodące międzynarodowe i krajowe sieci hotelowe, a także innych liderów rynku w swoim segmencie (deweloperzy, fundusze inwestycyjne, banki itp.). Zanim rozpoczął pracę w konsultingu, przez wiele lat pracował w sieci Qubus Hotel. Był tam m.in. dyrektorem dwóch hoteli, a następnie przez ponad pięć lat dyrektorem sprzedaży i marketingu całej sieci w Polsce. Podczas swojej 15-letniej kariery zawodowej w hotelarstwie, szeroko angażował się w działalność na rzecz rozwoju branży hotelowej w Polsce. Jest członkiem Rady Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, autorem Hotel Guidebook oraz innych licznych analiz i komentarzy bieżącej sytuacji w hotelarstwie, zarówno w prasie branżowej, jak i biznesowej.

 

Karolina Stępniak
Redaktor Naczelna Świat Hoteli, Horecanet.pl
Dyrektor Wydawnicza
BROG B2B


Absolwentka wydziału dziennikarstwa w Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak „Gazeta Wyborcza”  i „Życie Warszawy”.  Z firmą BROG Marketing (wtedy jeszcze BROG Media) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w magazynach „Świat Hoteli” i „Nowości Gastronomiczne”. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej „Świata Hoteli”, a od ponad roku także redaktor wydawniczej BROG Marketing. Odpowiedzialna jest również za współtworzenie portalu horecanet.pl oraz organizację Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum oraz Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni Sweets & Coffee. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim. Prywatnie – uwielbia bieganie, dobrą kuchnię i polskie kino.

 

Jerzy Włodarczyk
Dyrektor ds. Rezerwacji i Przychodów
Design Hotels

Absolwent turystyki i hotelarstwa na krakowskiej AWF. Posiada prawie 20-letnie doświadczenie menadżerskie (działy recepcji, rezerwacji i sprzedaży) w branży w hotelach sieciowych (sieci Starwood, Accor, Vienna International, Qubus) oraz niezależnych (m. in. Hotel Słoneczny Zdrój, Dolina Charlotty ) zlokalizowanych w całej Polsce - od morza po góry. Jego specjalizacją jest revenue management oraz zarządzanie działem recepcji, zajmuje się także szkoleniami z zakresu obsługi gościa w recepcji hotelowej. Dodatkowo jest współwłaścicielem projektu BenefitCall – narzędzia typu calltracker do badania rozmów telefonicznych w hotelach i nie tylko oraz jest założycielem i administratorem największej w polskim Facebooku grupy branżowej dla hotelarzy: Polish Hoteliers.

 

Jakub Klimczak
Business Development Manager
STR


Należy do zespołu STR z siedzibą w Londynie, odpowiada tam za rozwój w regionie Europy Centralnej i Wschodniej. STR jest światowym liderem w dostarczaniu raportów benchmarkingowych dla rynku hotelarskiego. Firma współpracuje z ponad 50 tysiącami hoteli na całym świecie. Jakub posiada 10 lat doświadczenia w branży hotelarskiej. Praktykę w zakresie zarządzania przychodami zdobywał w londyńskich hotelach, miedzy innymi sieci Hilton i Intercontinental Hotel Group. W swojej dotychczasowej pracy odgrywał kluczową rolę w maksymalizacji przychodu podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Jest absolwentem City University of Seattle i posiada podyplomowy certyfikat z zarządzania Westminster Business School w Londynie. Jakub regularnie uczestniczy w spotkaniach z klientami i konferencjach branżowych w regionie Europy Centralnej i Wschodniej.
 

 

Adam Konieczny MRICS
Dyrektor ds. Rozwoju na Polskę i Europę Wschodnią
Louvre Hotels Group

 

Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej oraz Sheffield Hallam University. Posiada również certyfikat z zakresu inwestycji hotelowych zdobyty na Cornell University, NY, School of Hotel Administration. Jest członkiem Królewskiego Instytutu Dyplomowanych Rzeczoznawców (RICS). W swojej dotychczasowej pracy koncentrował się na przygotowaniu wycen, analiz opłacalności inwestycji, raportów rynkowych, doradzał przy wyborze operatorów hotelowych oraz przy transakcjach kupna sprzedaży. Związany był z firmą doradczą DTZ, w której stworzył dział hotelowy, a ostatnio z Christie & Co, gdzie od 2012 roku prowadził biuro w Warszawie.

 
 

Marta Kustosz
Prezes Zarządu, Meghil
ekspert; coach rozwoju zawodowego

 

Marta Kustosz posiada 10-letnie doświadczenie w branży hotelarskiej. Ostatnio zarządzała Centrum Event Zdrój Hotel w Świeradowie Zdroju. Jej firma Meghil dla swoich klientów przeprowadza analizy struktur zatrudnienia, optymalizacji systemu wynagrodzeń, zajmuje się opracowywaniem systemów motywacyjnych realnie wpływających na jakość i zaangażowanie pracowników, prowadzi proces rekrutacyjny. Oferta firmy dostosowywana jest do potrzeb obiektu.

Dorota Malinowska
Partner
Pro Value
 

Karierę zawodową rozpoczęła w warszawskim Hotelu Marriott w czerwcu 1992 r., gdzie zajmowała kolejno stanowiska księgowego, głównego kasjera hotelu, kierownika ds. rozliczeń gotówkowych i bankowych, kierownika działu finansowego oraz zastępcy dyrektora finansowego. Kolejnym etapem w jej karierze było objęcie funkcji dyrektora finansowego w firmie Orco Hotel Project, gdzie tworzyła i zarządzała działem finansowym hotelu Le Regina oraz Rezydencji Diana w Warszawie. Swoje 15 letnie finansowe i operacyjne doświadczenie w działalności konsultingowej wykorzystała zakładając własną firmę doradczą Prime Crew świadczącą usługi rekrutacyjne, finansowe i doradcze na rynku nieruchomości hotelowych. W 2008 r. rozpoczęła współpracę z firmą Cushman & Wakefield gdzie pełniła rolę eksperta ds. nieruchomości hotelowych. Realizowała liczne specjalistyczne projekty obejmujące zarówno wyceny, jak i doradztwo inwestycyjno-deweloperskie czy wybór operatora hotelowego. Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej na wydziale Ekonomiczno-Społecznym w Warszawie. Ukończyła również liczne międzynarodowe szkolenia z zakresu psychologii, socjologii i zarządzania zasobami ludzkimi, w tym m.in. „Navigating through change”, „7 habits”, „Foundation of Leadership”, „Developing you / developing others.

 

Artur Trukawiński
wieloletni praktyk, ekspert hotelarstwa

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w branżach hotelarskiej i turystycznej. Praktykę zawodową zdobywał pracując w Polsce i na świecie, pełniąc funkcje na różnych stanowiskach operacyjnych, zarządczych w międzynarodowych sieciach i prestiżowych markach m.in: InterContinental Hotels Group, Accor/Orbis, Starwood. W jego dorobku zawodowym znajduje się również praca dla międzynarodowych kompanii żeglugowych: Princess Cruises, Costa Crociere, Cunard Line i Disney Cruise Line.

 

Tomasz Bursztynowicz
Dyrektor Pionu Hotelowego
Nosalowy Dwór Resort & SPA
Hotel ART & SPA

 

 

Z branżą hotelarską związany od 2007 roku. Swoją karierę zaczynał w dziale housekeepingu w warszawskim Hotelu Jan III Sobieski , gdzie pracował  cztery lata. Następnie jako Housekeeping Manager w hotelu Puławska Residence oraz Hotelu Arłamów gdzie spędził 2,5 roku . Obecnie zajmuje stanowisko dyrektora pionu hotelowego w kompleksie Nosalowy Dwór Resort & Spa , który składa się z czterech hoteli w trzech standardach od trzy- do pięciu gwiazdek, ponadto kompleks oferuje swoim gościom blisko 380 pokoi oraz największą na Podhalu salę konferencyjną .

Dariusz Marczuk
Dyrektor Generalny
dormakaba Polska

Absolwent Politechniki Warszawskiej, Wydziału Inżynierii Produkcji na kierunkach Automatyka i Robotyka oraz Zarządzanie i Marketing. Z Dormą związany od roku 2005, w latach 2012-2016 odpowiadał za rozwój biznesu Dorma w Polsce, Czechach i Słowacji. Od 1 lipca 2016 roku dyrektor zarządzający dormakaba, odpowiada za połączenie obu spółek na rynku polskim.

 

Blanka Retmańska-Man
Ekspert ds. zarządzania kosztami i budowania programów sprzedażowych

Współautorka systemu Horeca Idea, stanowiącego narzędzie do zarządzania eventami z CRM. Współautor portalu do rezerwacji online imprez – bookingimprez.pl. Prezes spółki Idea Profit wprowadzającej nowe technologie dla branży HoReCa oraz systemy CRM. 
Z branżą hotelową związana od siedmiu lat. Ekspert w zakresie innowacyjnych technik sprzedaży usług gastronomicznych, budowania programów sprzedażowych. Specjalizuje się w zagadnieniach: tworzenia ofert sprzedażowych, optymalizacji przychodów i kosztów w sprzedaży eventów oraz usług gastronomii. Realizuje szkolenia w działach sprzedaży i ocenia ich efektywność. Współzałożyciel Stowarzyszenia Hotelarzy i Restauratorów Niezależnych. Propagator idei: onlinowej rezerwacji sal i imprez, Events Revenue Managment oraz wprowadzenia na kierunki hotelarskie tematyki z zarządzania eventami. Publikuje artykuły w czasopismach specjalistycznych branży Horeca z zakresu m.in. procesów sprzedażowych eventów, technik sprzedaży, komunikacji między działami hotelowymi, umiejętności tworzenia skutecznych ofert, rentowności sprzedawanych eventów, zarządzania relacjami z klientem eventowym. Uczestniczy jako prelegent w konferencjach branżowych. Absolwentka Uniwersytetu Jana Kazimierza oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

.

 

Andreas Wierus
Prezes Zarządu
Hotel Topacz

Andres Wierus ukończył studia hotelarskie w Niemczech. Wcześniej pracował na stanowiskach kierowniczych i dyrektorskich między innymi w takich sieciach jak: Hilton, Intercontinental, Radisson, Accor, Dorint czy Vienna International. Był odpowiedzialny za otwarcie hotelu Hilton Warszawie, a także Sofitel i ibis Styles we Wrocławiu. Z jego pomocą dokonany został również rebranding hotelu Radisson Sobieski w Warszawie. Pracował przy wielu projektach hotelowych, miedzy innymi w Niemczech, w Polsce, w Gruzji i Rydze. Spółka Hotel Topacz jest właścicielem Zamku Topacz Resort & Art Spa. To jeden z niewielu historycznych obiektów zamkowych na Dolnym Śląsku, który został zaadaptowany na luksusowy hotel z pełnym zapleczem konferencyjno-eventowym. Na terenie obiektu znajdują się również dwie restauracje oraz art spa. Zamek Topacz położony jest 20 minut od centrum Wrocławia i międzynarodowego lotniska Copernicus, 2 km od autostrady A4 i obwodnicy miasta, w miejscowości Ślęza.

 

Marek Grzesiak
Właściciel Hotel Quality Consulting, trener i doradca
Założyciel i Współwłaściciel Hotel Business Group

 

 

To hotelarz z wieloletnim doświadczeniem. Pomysłodawca otwartego w lutym 2005 r. czterogwiazdkowego Hotelu Branicki w Białymstoku, pierwszego w regionie obiektu klasy boutique. W latach 2002-2005, jako prezes spółki HB Projekt zajmował się przygotowaniem  tej inwestycji, nadzorem nad budową oraz uruchomieniem obiektu. W tym czasie był także doradcą zarządu w Park Hotel Vienna w Bielsku-Białej (2003).  W latach 1998-2002 - dyrektor Best Western Hotelu Cristal w Białymstoku, w 2001-2002 - Best Western Hotelu Żubrówka w Białowieży. Prezes zarządu Cristal i Iwa. Dyrektor Hotelu Lega Inn w Chełchach koło Ełku (1992-1998). Beneficjent pierwszego kontraktu menadżerskiego w Polsce na zarządzanie hotelem (z AWRSP) – 1993 r. Właściciel firmy Hotel Quality Consulting zarządzającej hotelami i specjalizującej się w szkoleniach i doradztwie w hotelarstwie. Trener umiejętności miękkich w hotelarstwie i gastronomii w ponad 60 hotelach w Polsce. Certyfikowany trener szkoleń w ramach projektu UE ,,Turystyka - Wspólna Sprawa”. Od połowy lat 80. pilot wycieczek zagranicznych. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu (Wydział Turystyka i Rekreacja) – 1988 r., Studiów Podyplomowych z zarządzania w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie – 2001 r. Studium zarządzania dla dyrektorów hoteli organizowanego przez Centrum Przekształceń Własnościowych i  Polskie Zrzeszenie Hoteli – 1995 r.  Członek Prezydium PZH (2000-2005), członek komisji ds. szkoleń i jakości w Polish Prestige Hotels & Resorts. Członek Komisji Kategoryzacyjnej Podlaskiego Urzędu Marszałkowskiego. Wykładowca i trener szkoleń finansowanych przez UE.

 

Adwokat zajmujący się ochroną danych osobowych. Współwłaściciel firmy doradczej certyfikatydo.pl wyspecjalizowanej w ochronie danych osobowych. Doradza przy wdrażaniu procesów ochrony danych osobowych  w podmiotach z różnych branż, w tym w branżach nowych technologii, hotelarstwa i ochrony. Szkoli z ochrony danych osobowych przedsiębiorców oraz instytucje państwowe. Jako pełnomocnik reprezentuje klientów w postępowaniach przed Generalnym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych. Autor publikacji z zakresu ochrony danych osobowych.

Łukasz Łyczkowski
Adwokat
Właściciel certyfikatydo.pl

 

Robert Węglarz
Właściciel firmy szkoleniowo-doradczej
Alchemia Hotelarstwa

 

 

Właściciel firmy szkoleniowo-doradczej Alchemia Hotelarstwa, konsultant i ekspert hotelowy, trener biznesu i szkoleniowiec, współautor polskiego systemu certyfikacji dla hoteli spa – Quality Standard. Partner Klastra Medycyna Polska Południowy – Wschód w zakresie standaryzacji i oceny jakości usług w Uzdrowiskach Galicyjskich. Prowadził liczne szkolenia i konsultacje branżowe między innymi w ramach największego jak dotychczas w Polsce projektu szkoleniowo-doradczego skierowanego do branży turystycznej, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) pod wspólnym tytułem „Turystyka Wspólna Sprawa” (TWS). Ma za sobą prawie 30 lat aktywnej, udokumentowanej i popartej sukcesami operacyjnej pracy w branży hotelarskiej i zdobyty przez ten okres ogromny bagaż doświadczeń na niemal wszystkich stanowiskach (był kelnerem, kucharzem, barmanem, kierownikiem restauracji, por­tierem, recepcjonistą, shift menadżerem, dyrektorem hotelu i wreszcie prezesem zarządu), połączonej z przeszło 10-letnią praktyką trenerską i doradztwem branżowym. Pracował między innymi w hotelach sieci In­tercontinental (IHC), Holiday Inn, Forum, Accor (Ibis i Sofitel), Malinowych Hotelach, kilku obiektach prywatnych, a także spółce Interferie.  

 

Daniel Błaszkiewicz
Dyrektor Generalny Hotel Anders
Stare Jabłonki

Z hotelarstwem i samym Hotelem Anders związany jest od 14 lat. Z wykształcenia jest ekonomistą, a swoją przygodę z dość wtedy nietypową dla niego branżą rozpoczął w 2003 roku w dziale sprzedaży i marketingu. W między czasie awansował do menadżera działu, dalej dyrektora marketingu i sprzedaży, aby po dwuletnim okresie jako dyrektor operacyjny w 2015 roku objąć stanowisko dyrektora generalnego. Od tego czasu zarządza 118-pokojowym Hotelem Anders. Przez 11 lat w Starych Jabłonkach, wspólnie z obecnym prezesem zarządu, Tomaszem Dowgiałło, organizowali Puchar w Świata i Mistrzostwa Świata w Siatkówce Plażowej, za którą w 2013 roku otrzymali nagrodę przyznawaną przez TVP i Przegląd Sportowy (Sportowa Impreza Roku). Poza pracą zawodową uwielbia bieganie i interesuje się psychologią. Hotel Anders jest częścią Grupy Anders, zrzeszającą na Warmii i Mazurach w sumie cztery hotele, a także Fundacji Polish Prestige Hotels, która obecnie zrzesza 40 obiektów.

 

Anna Cichowicz-Borowska
Dyrektor Zarządzająca
Hotel Polanica Resort & Spa

 

 

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Specjalista z zakresu zarządzania i marketingu. Z branżą związana jest od 10 lat. W ostatnich latach obejmowała stanowisko managerskie w hotelach na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Od dwóch lat dyrektor Hotelu Polanica Resort & Spa na Dolnym Śląsku. Jej pasją są podróże i dobra literatura.

 

Z hotelarstwem związana od 20 lat. Pracowała na menadżerskich stanowiskach w hotelach niezależnych, jak i sieciowych na Dolnym Śląsku i Wielkopolsce (Maria Magdalena****/Qubus Hotel Wrocław****, Zamek na Skale**** , Sułkowski  Conference & Resort *** oraz Vitalia Conference&Resort***, Hampton by Hilton (w budowie). Pełniła funkcje m.in. członka Komisji Doradczej Ds. Kategoryzacji przy Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu, Sekretarza Polskiego Zrzeszenia Hoteli – oddziału na Dolnym Śląsku (2000-2004). Była członkiem założycielem Hoteli Historycznych Polska. Pierwszy w Polsce pełnomocnik ds. systemu zarządzania jakością - wg normy ISO 9001:2008 w hotelu (lipiec 2008). Wielokrotny członek Jury w konkursach wiedzy o hotelarstwie – współpraca z Regionalną Szkołą Turystyczną w Polanicy Zdrój. Otrzymała tytuł Managera Polskiego Hotelarstwa w konkursie Po Prostu Najlepszy 2009. Od stycznia 2016 General Manager w butikowym Hotelu Platinum Palace Wrocław*****.

Agata Chilińska
Dyrektor
Platinum Palace Wrocław

 

Sabina Bartyzel
Area General Manager Midscale Hungary
Orbis

 

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, wykładowca w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii, dyrektor generalna flagowego hotelu marki Mercure – Mercure Kraków Stare Miasto. Od ponad 16 lat koncentruje się na innowacjach i zwiększaniu przychodów w hotelach grupy Orbis. Zarządza projektami dla marek AccorHotels – ibis, Novotel i Mercure. W latach 2014-2017 dyrektor generalna odpowiedzialna za hotele w regionie Polski Południowej – marki Novotel i Mercure.

Jak sama przyznaje, w codziennym życiu napędzają ją wyzwania. Dlatego aktywnie uczestniczy w globalnej sieci „Women At Accor Generation”, wspierając zawodowy rozwój kobiet w grupie AccorHotels. Prywatnie jest regularną uczestniczką biegów maratońskich.

.

 

Anna Pestilenz
Właścicielka
Hotel Szafir

Hotelarz z wykształcenia i pasji. Założyciel i właściciel Hotelu Szafir w Jastrzębiej Górze. Od ponad 20 lat pracuje w branży turystycznej jako prywatny inwestor. Gościnnie wykłada na Wyższej Szkole Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku gdzie od tego roku zasiada w Radzie Programowej WSTiH w Gdańsku. Specjalista z zakresu zarządzania i marketingu. Kobieta, która stawia na relacje i najwyższą etykę w biznesie. Laureatka wielu nagród w tym Ambasadorka Marki z Klasą, Lwica Biznesu 2015, Kobieta Sukcesu 2016.  Od wielu lat działa społecznie w takich organizacjach jak Towarzystwo Miłośników Jastrzębiej Góry, Pracodawcy Pomorza, Lady Business Club. Charytatywnie wspiera działalność Stowarzyszenia Niepełnosprawnych "Radość Życia" oraz Fundacji "A kogo" Ewy Błaszczyk. Prywatnie zakochana w podróżach, książkach i muzyce..

 

Agnieszka Kopacz
Dyrektor
Aries Hotel & Spa

Ponad kilkunastoletnie doświadczenie Agnieszki Kopacz obejmuje głównie pięcio- i czterogwiazdkowe obiekty sieciowe. Swoją karierę rozpoczynała w Sheraton Kraków jako recepcjonistka, będąc częścią zespołu otwierającego hotel. W krótkim czasie awansowała na stanowisko kierownicze i kontynuowała swój rozwój kolejno w The Westin Warsaw, a następnie Intercontinental Hotel Warsaw na stanowisku kierownika recepcji. W 2007 roku wróciła do krakowskiego Sheratona, skąd trafiła do Sabre Holdings. Po krótkim epizodzie w korporacji wróciła do swojego powołania i została dyrektor operacyjną w andel’s hotel Cracow. Obecnie od dwóch lat piastuje stanowisko dyrektor generalnej w Aries Hotel & Spa Agnieszka Kopacz jest absolwentką Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach o specjalizacji Turystyka międzynarodowa i Zarządzanie w hotelarstwie. Prywatnie – mama dwóch synów, szczęśliwa „ posiadaczka” psa rasy Amstaff, pasjonatka muzyki i hotelarstwa. W wolnych chwilach słucha jazzu (jeśli to tylko możliwe na żywo) i ucieka od tłumu w zaciszne zakątki Polski.

.

 

Beata Krawczyńska
Dyrektor Operacyjna, Hotele DeSilva
Dyrektor, Hotel Warszawa Piaseczno DeSilva

Związana z branżą hotelarską od ponad 20 lat. Przeszła drogę od recepcjonistki do dyrektora generalnego. Zaczynała swoją karierę zawodową w Hotelu Victoria Intercontinental (obecnie Sofitel), następnie Hotel Marriott Warszawa, a od dziewięciu lat jest związana ze spółką Hotele DeSilva. Obecnie pełni rolę dyrektora generalnego Hotelu DeSilva Piaseczno i jednocześnie dyrektora operacyjnego w spółce. Jest odpowiedzialna m.in. za działy operacyjne, standardy, PMS-y oraz szkolenia. Brała czynny udział w uruchamianiu pięciu obiektów hotelowych, jak również w szeregu przejęć obiektów w zarządzanie.

 

Andrzej Kłapyta
Wiceprezes Zarządu
Dyrektor Zarządzający
Hotele Diament

.

 

Piotr Ciepał

Wiceprezes Zarządu

Uzdrowisko Ustroń

Menedżer specjalizujący się we wdrażaniu strategicznych zmian oraz prowadzeniu projektów restrukturyzacyjnych firm, optymalizacji kapitałowej i podatkowej transakcji. Od 5 lat współinwestor na rynku medycznym. Przeprowadzał m.in. prywatyzację oraz sprzedaż dwóch katowickich szpitali. Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Katowicach, kierunku finanse i bankowość. Od początku kariery zawodowej odpowiedzialny za ważne projekty inwestycyjne – organizator m.in. jednej z pierwszych emisji obligacji komunalnych.  Pracę na rynku kapitałowym rozpoczął w biurze maklerskim jako licencjonowany makler papierów wartościowych. Współpracował z funduszami inwestycyjnymi oraz innymi instytucjami finansowymi. Organizował finansowanie wielu przedsięwzięć biznesowych. Ukończył studium doradców w zakresie publicznego obrotu papierami wartościowymi oraz liczne kursy i szkolenia w zakresie finansów i zarządzania. W latach 2001 – 2003 wiceprezes zarządu ds. zarządzania aktywami, członek Rad Nadzorczych spółek z grupy HK Grupa Kapitałowo-Inwestycyjna S.A. Dąbrowa Górnicza zatrudniającej ponad 4 tys. osób. Efektem jego działalności była zdecydowana poprawa wyników finansowych.  Od trzech lat wiceprezes zarządu - dyrektor finansowy Uzdrowiska Ustroń.

 

Joanna Michalak
Współtwórca, MORE. Pracownia Szkoleń i Coachingu
trener, coach

.

Jest praktykiem biznesu, menedżerem z wieloletnim doświadczeniem w międzynarodowej firmie handlowej Media Markt, akredytowanym coachem ICF ACC, certyfikowanym trenerem biznesu. Specjalizuje się w warsztatach i szkoleniach dla biznesu. Dzięki wiedzy i doświadczeniu projektuje szkolenia „szyte na miarę”. Prowadzi warsztaty, które pozwalają uczestnikom angażować swój potencjał przez doświadczanie zdobywanej wiedzy. Jako coach specjalizuje się w rozwoju osobistym i zawodowym klientów. Prowadzi sesje indywidualne i grupowe wspierając uczestników w osiąganiu ich celów i realizacji zamierzeń. Wsparcie coachingowe w biznesie pozwala klientom na głębszą identyfikację z celami i strategią firmy, zwiększa kreatywność i innowacyjność, poszerza kompetencje i wiedzę z zarządzania przez coaching, pozwala menedżerowi, pracownikowi na osiąganie nadzwyczajnych rezultatów. Ukończyła zarządzanie na Uniwersytecie Szczecińskim oraz podyplomowe studia z Zarządzania Systemami Przemysłowymi „Mastere Specialise en Management des Grands Projets et Programmes” w Saint-Etienne (Francja). Posiada Akredytację Coacha w International Coach Federation na poziomie ACC. Jest licencjonowanym coachem procesu „LockLuck”. Jest wykładowcą w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu oraz Wyższej Szkole Bankowej w Szczecinie, członkiem zarządu w Klubie Kobiet Biznesu przy Północnej Izbie Gospodarczej, zrzeszającej największe firmy w regionie. Jej pasją jest jazda na rowerze. Jest praktykującym morsem, biega i uprawia jogę.

 

Boguś Michalak
Współtwórca, MORE. Pracownia Szkoleń i Coachingu
trener, coach

Jest praktykiem zarządzania zasobami ludzkimi z kilkunastoletnim doświadczeniem w polskich i międzynarodowych korporacjach, a także w rozwijaniu własnej działalności oraz pracy na rzecz klientów. Przez wiele lat pracował w sektorze bankowości jako HR Business Partner. O kilku lat prowadzi w Szczecinie własną firmę, pozyskując i realizując projekty szkoleniowo-coachingowe, głównie w sektorze firm produkcyjnych i usługowych, w tym w hotelarstwie. Jest ambasadorem marki Noble Manhattan Coaching, najstarszej i największej szkoły coachingu w Europie. Projektuje i realizuje szkolenia dla menedżerów oraz pracowników obsługi klienta. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu zarządzania sprzedażą, sprzedaży, efektywnej komunikacji zespołów, rozwoju kompetencji menedżerskich, budowania zespołów. Pomaga klientom czerpać satysfakcję z życia i wprowadzać pozytywne zmiany. Prowadzi procesy coachingowe dla przedsiębiorców w takich obszarach jak: rozwijanie umiejętności menedżerskich, komunikacja i budowanie dobrych relacji w zespole, przywództwo oparte na zaufaniu. Trenuje biegi oraz triathlon. Ukończył biegowy maraton w Szczecinie - trzykrotnie, gdyńskie zawody Ironman 70.3 (dwukrotnie) oraz narciarski Bieg Piastów na dystansie 50km. Prowadzi akcje „Cisnę na Sześć godzin” wspierającą debiutujących maratończyków w Maratonie Szczeciński. W listopadzie br. był uczestnikiem pływackich Mistrzostw Polski Masters w Gliwicach. Jest założycielem i koordynatorem cyklu spotkań dla pasjonatów coachingu „Coaching Szczecin”.

 

Jacek Wyrzykiewicz
PR & Marketing Services Manager
Hochland Polska

.

W Hochland Polska od 1995 roku. Karierę zawodową zaczynał od działu administracji sprzedaży, przez trade marketing, po stanowisko PR managera. Obecnie jest odpowiedzialny za PR Hochland Polska.  Ukończył Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu i studia podyplomowe z zakresu zarządzania w Niemczech. Wcześniej pracownik naukowy, stypendysta Uniwersytetów Humboldta, Hohenheim  i ETH Zurich, autor wielu publikacji na temat ekonomiki, zarządzania i komunikacji. Ostatnio ukończył Management Development Program Die Akademie für Führungskräfte. Wyróżniony przez Stowarzyszenie Content Marketing Polska Piórem Roku 2015 za artykuł o promocji zdrowia.

© 2015 by BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.
ul. Okopowa 47, 01-059 Warszawa,+48 22 290 66 11,  biuro@brogb2b.pl